Panele podłogowe do kuchni - jak je wybrać?

Godziny otwarcia
8.00 - 17.00 Pon - Pt
8.00 - 13.00 Sob

Skontaktuj się z nami
tel. 32 754 12 40
tel. 32 754 12 42

Montujemy drzwi i podłogi
F.H.U. Roman Kicka
Chrzanów ul.Trzebińska 82 B
email: biuro@kicka.pl
Przejdź do treści

Panele podłogowe do kuchni - jak je wybrać?

Kicka Chrzanów
Opublikowane według kiceeek w panele podłogowe · 22 Styczeń 2023
Tags: panelewodoszczelnepanelewinylowe
  
Które panele podłogowe wybrać do kuchni?
Wybór paneli podłogowych do kuchni jest uzależniony od indywidualnych preferencji i potrzeb, przy czym należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kryteriów. Przede wszystkim, panele powinny być odporne na wilgoć i łatwe w utrzymaniu czystości. Ważna jest również klasa ścieralności, oraz materiał, z którego zostały wykonane panele. Warto przyjrzeć się bliżej możliwościom wyboru.

Panele wodoszczelne do kuchni – Jak sprawdzają się w praktyce?
Coraz częściej można spotkać na panelach podłogowych specjalny znaczek, świadczący o ich wodoszczelności. Zazwyczaj za jego pomocą producent informuje nas przez ile godzin na podłodze może znajdować się rozlana woda, zanim przedostanie się pod spód paneli. Jest to przydatna informacja zwłaszcza jeżeli podczas naszej nieobecności w domu pozostawiona włączona zmywarka ulegnie awarii i ulegnie rozszczelnieniu.  
Panele wodoszczelne są również dobrym rozwiązaniem dla właścicieli zwierząt domowych. Bardzo często właśnie w kuchni zostawiane są miski z wodą dla psów czy kotów, a jak wiadomo nie trudno w tym przypadku doprowadzić do rozlania wody na podłogę panelową.  
Zwróćmy uwagę, że panele wodoszczelne nie są materiałem odpornym w stu procentach na wodę. Posiadają jedynie specjalną warstwę ochronną wraz z zabezpieczonymi zamkami montażowymi, które przez określony czas powstrzymują przedostawanie się wody pomiędzy panele.
Wodoodporne panele do kuchni – czy takie istnieją?
Jeżeli chcemy, aby nasza podłoga była całkowicie wodoodporna warto wybrać panele winylowe do kuchni. Są one wykonane z tworzywa sztucznego, które jest odporne na wilgoć i niezwykle łatwe w utrzymaniu czystości. Panele winylowe są często dostępne w różnych rozmiarach, kolorach i wzorach, co pozwala na ich dodatkowe dopasowanie do stylu wnętrza.
W praktyce, panele winylowe mogą być trwałe i odporne na uszkodzenia. Nadają się również na ogrzewanie podłogowe, które jest coraz bardziej popularne w kuchniach. Panele tego typu są również odporne na uszkodzenia, co oznacza, że będą nam służyły przez wiele lat i zachowywały estetyczny wygląd.
Panele podłogowe czy płytki – co lepiej sprawdzi się w kuchni?
Wybór pomiędzy panelami podłogowymi a płytkami ceramicznymi do kuchni zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji. Obie opcje mają swoje zalety i wady, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji.
Płytki ceramiczne są odporne na wilgoć i łatwe do utrzymania czystości, a także trwałe i odporne na ścieranie. Są one dostępne w różnych rozmiarach i kolorach, co pozwala na dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb i preferencji. Jednak płytki ceramiczne mogą być zimne w dotyku i twarde pod stopami, a także mogą być kłopotliwe w montażu i wymagają specjalistycznego narzędzia.
Panele podłogowe z kolei są również odporne na wilgoć i łatwe do utrzymania czystości, a także łatwe w montażu dzięki usługom naszej firmy. Są one często tańsze od płytek ceramicznych i mogą być łatwo zamontowane na istniejących podłogach, co pozwala na szybką i łatwą modernizację pomieszczenia. Panele podłogowe mogą mieć również bardziej naturalny wygląd niż płytki ceramiczne, a także mogą być cieplejsze w dotyku.
Wybór podłogi do kuchni pomiędzy płytkami a panelami podłogowymi jak widać jest zróżnicowany i w większości uzależniony od naszych oczekiwań i gustów wnętrzarskich. Przed podjęciem decyzji warto dokładnie przestudiować specyfikację produktów, sprawdzić ceny zasięgnąć opinii profesjonalnych sprzedawców.

FAQ
Czym myć panele podłogowe w kuchni?
Aby umyć panele podłogowe, należy użyć odpowiedniego środka czyszczącego. Do mycia paneli podłogowych nadają się:
  • delikatne detergenty, takie jak płyn do mycia podłóg lub mydło w płynie,
  • specjalne preparaty przeznaczone do mycia podłóg drewnianych,
  • roztwór wody z octem lub sokiem z cytryny, które są skuteczne w usuwaniu plam i zabrudzeń.
Należy unikać używania silnych środków chemicznych, takich jak chlor lub amoniak, które mogą uszkodzić powierzchnię paneli, a także nie powinny być używane na podłogach z powłoką lakierowaną.
Przed użyciem środków czystości, warto zapoznać się z instrukcją producenta dotyczącą czyszczenia i konserwacji danego produktu.
Jak myć panele podłogowe w kuchni?
Aby dokładnie umyć panele podłogowe, należy postępować według następujących kroków:
  1. Przygotuj roztwór do mycia: rozpuść delikatny detergent, taki jak płyn do mycia podłóg lub mydło w ciepłej wodzie. Unikaj używania silnych środków chemicznych, takich jak chlor lub amoniak, które mogą uszkodzić powierzchnię paneli.
  2. Oczyść podłogę z kurzu i brudu: przed umyciem podłogi, oczyść ją z kurzu i brudu, używając miękkiej szczotki lub miotły.
  3. Umyj podłogę: nałóż roztwór do mycia na podłogę
  4. Osusz dokładnie podłogę po umyciu, aby uniknąć osadzania się wilgoci i plam. Użyj miękkiej ściereczki lub ręcznika papierowego do wycierania nadmiaru wody. Upewnij się, że podłoga jest całkowicie sucha przed użyciem pomieszczenia.   


F.H.U. Roman Kicka
Montujemy drzwi i podłogi
ul. Trzebińska 82 B
32-500 Chrzanów


Godziny otwarcia
8.00 - 17.00 Pon - Pt
8.00 - 13.00 Sob
Skontaktuj się z nami
tel. 32 754 12 40
tel. 32 754 12 42
Zyskaj nową przestrzeń - z naszymi drzwiami i podłogami z montażem
email: biuro@kicka.pl
NIP: 6280013939
BDO: 000385811
Wróć do spisu treści