Montaż drzwi wewnętrznych - jak poprawnie go przeprowadzić?

Godziny otwarcia
8.00 - 17.00 Pon - Pt
8.00 - 13.00 Sob

Skontaktuj się z nami
tel. 32 754 12 40
tel. 32 754 12 42

Montujemy drzwi i podłogi
F.H.U. Roman Kicka
Chrzanów ul.Trzebińska 82 B
email: biuro@kicka.pl
Przejdź do treści

Montaż drzwi wewnętrznych - jak poprawnie go przeprowadzić?

Kicka Chrzanów
Opublikowane według kiceeek w montaż drzwi · 12 Luty 2023
Tags: montażdrzwichrzanówmontażdrzwiwewnętrznych
  
Montaż drzwi wewnętrznych - jak poprawnie go przeprowadzić?
Montaż drzwi wewnętrznych należy do jednych z trudniejszych zadań podczas remontu. Warto więc poznać kilka podstawowych zasad, którymi należy się kierować aby uniknąć problemów związanych z niewłaściwym usadowieniem drzwi. Skorzystaj z naszych wskazówek lub zamów najlepszy montaż drzwi w Chrzanowie wykonany przez naszych fachowców.
Montaż drzwi – od czego zacząć?
Po dostarczeniu drzwi do domu każdą paczkę należy dokładnie otworzyć i dokładnie sprawdzić pod kątem jakości produktu i zgodności z zamówieniem. Przed zamontowaniem drzwi przeczytaj uważnie warunki gwarancji. Zawarte w nich informacje pomogą Ci uniknąć sytuacji (takich jak samodzielne docinanie drzwi lub montaż ościeżnic za pomocą kołków zamiast pianki), które mogłyby spowodować utratę gwarancji na produkt. Aby uniknąć uszkodzeń, najlepszy montaż drzwi jest wykonywany po zakończeniu wszystkich prac budowlanych, gdzie temperatura przekracza 18°C, a wilgotność mieści się w przedziale 45-60%. Zaleca się wyłożenie podłogi folią ochronną przed umieszczeniem ościeżnicy w piance. Wynika to z faktu, że w przypadku rozprysków piana będzie bardzo trudna do usunięcia. Zachęcamy do skorzystania z profesjonalnego montażu drzwi wykonywanego przez naszych specjalistów. Wystarczy wybrać rodzaj drzwi i zamówić bezpłatny pomiar. Jeżeli chcesz zamontować drzwi z chęcią zrobimy to za ciebie jesteśmy najlepsi w swojej dziedzinie. Wybierając montaż drzwi Chrzanów w naszej firmie masz gwarancję na całość usługi oraz możliwość transportu.

Montaż drzwi wewnętrznych – jak wykonać pomiar?
Montaż drzwi do sypialni i łazienki zaleca się rozpocząć już na podłodze. Zmierz otwarcie drzwi. Dokładnie obejrzyj otwór w ścianie, w którym zostaną zainstalowane drzwi. Sprawdź wysokość i szerokość górnych i dolnych otworów na obu końcach. Jeśli wyniki nie są takie same, weź mniejszy wymiar. Sprawdź również grubość ściany i porównaj, czy przekątne są tej samej długości. Powodzenie całej operacji w dużej mierze zależy od dokładności pomiarów. Sprzedawane są metalowe ościeżnice, które są przeznaczone do montażu bezpośrednio w ścianie przed ułożeniem podłogi, a także regulowane, których montaż odbywa się po założeniu podłogi. Jeżeli nie jesteś pewny swoich pomiarów możesz zamówić montaż drzwi w naszej firmie oferującej usługę najlepszego montażu w Chrzanowie i okolicy.
Montaż ościeżnicy
Dostarczona przez producenta ościeżnica jest wstępnie zmontowana lub składa się z trzech połączonych ze sobą części (pamiętaj, aby w tym przypadku użyć tylko łączników z opakowania). Elementy ramy przywiezione przez stolarzy muszą być sklejone. Następnie musimy upewnić się, że między sekcjami pionowymi i poziomymi zachowane są kąty proste. Zmontowaną ościeżnicę należy wsunąć w otwór w ścianie i zabezpieczyć wkładając drewniany lub plastikowy klin pomiędzy ościeżnicę a ścianę. Należy sprawdzić pion i poziom oraz dokonać regulacji. Ościeżnicę należy przymocować do ściany za pomocą kotew budowlanych. Nie jest to jednak wymagane. Wymogi te dotyczą w szczególności drzwi technicznych. Następnie Pianką montażową wypełnić szczeliny między ścianą a ościeżnicą nawet po zakotwieniu. Podpory należy dokładnie wyregulować, aby rama nie wyginała się na drugą stronę.
Najlepszy montaż drzwi uzyskamy dobierając uprzednio odpowiednią ościeżnicę. W nowoczesnych wnętrzach usługi montażu wykonuje się za pomocą ościeżnic regulowanych nachodzących na mur ściany. Jest to również rozwiązanie, w którym wymiana drzwi sprawdza się w przypadku gotowych ścian. Wykonawcy usługi montażu w naszej firmie przy dokonywaniu pomiarów doradzą jaki rodzaj ościeżnicy najlepiej sprawdzi się w konkretnym wnętrzu. Współpracujący z nami eksperci są zdania, że głównym czynnikiem decydującym o długofalowej i bezawaryjnej eksploatacji wszelkich drzwi jest ich prawidłowy montaż. Dlatego cechuje nas wysoka jakość naszych usług, przystępny koszt montażu drzwi i pierwszorzędna wymiana drzwi Chrzanów.

Obróbka drzwi - czyli montaż opasek drzwiowych
Obróbka drzwi wewnętrznych nie może obejść się bez zamontowania opasek maskujących. Szczelina między ramą a ścianą musi być zamknięta. Służą do tego właśnie paski maskujące. Przed montażem sprawdź, czy nie trzeba opaski wyrównać i skrócić w zależności od ściany, na której będzie montowana. Listwy mocujemy do ściany za pomocą kleju montażowego lub specjalnego kleju do drewna i wyrobów drewnopochodnych. Ściski stolarskie pomogą przytrzymać opaskę do ściany. Po zmontowaniu połączenia między listwami maskującymi a ścianą pokrywa się silikonem w kolorze drzwi. Warto nadmienić, że przy montażu ościeżnicy regulowanej w standardowym wyposażeniu posiada ona opaski zamykające, natomiast futryny proste wymagają dodatkowego ich zakupu.
Wybierając standardowe futryny możemy pominąć montaż listew zamykających jednak wtedy niezbędna jest tynkarska obróbka drzwi. Na koniec wszelkich prac niezbędny jest montaż klamki, która nada drzwiom szlachetnego i nowoczesnego wyglądu. Sprawdzone usługi montażu drzwi wraz z klamkami najlepiej jednak powierzyć naszym profesjonalnym monterom. Gwarantujemy najlepszy montaż w Chrzanowie i okolicy bez względu na rodzaj drzwi. F.H.U. Roman Kicka świadczy usługi montażu drzwi wewnętrznych na najwyższym poziomie w regionie. Usługa obejmuje bezpłatny pomiar oraz wycenę, dlatego bez zastanowienia zleć usługę montażu drzwi fachowcom.F.H.U. Roman Kicka
Montujemy drzwi i podłogi
ul. Trzebińska 82 B
32-500 Chrzanów


Godziny otwarcia
8.00 - 17.00 Pon - Pt
8.00 - 13.00 Sob
Skontaktuj się z nami
tel. 32 754 12 40
tel. 32 754 12 42
Zyskaj nową przestrzeń - z naszymi drzwiami i podłogami z montażem
email: biuro@kicka.pl
NIP: 6280013939
BDO: 000385811
Wróć do spisu treści